Poděkování mamince

Tento malý dáreček je poděkováním za Tvou lásku , péči a něhu , se kterou  si nás  prováděla . Snad tušíš jakou lásku k Tobě cítíme a jak si Tě vážíme . Jsi ten nejlepší člověk na světě , nejen proto , že jsi naše maminka , ale hlavně pro Tvou obětavost , lásku a tvou neuvěřitelnou odvahu a sílu .

Když nám bylo nejhůř , vzpomínáme na Tvoje slova , že vše se dá zvládnout . Někdy snadno a někdy hůř . Vzpomínáme si na to , jak si se o nás bála , když jsme byli hodně nemocný . Jak jsi dokázala odhalit každou křivdu . Jak jsi se mnou prožívala mé první lásky . Jak jsi prožívala mé zklamání . Jak jsi prožívala mou nemoc z nešťastné lásky . Jak jsi prožívala mou anorexii , když mi bylo 16 let . Kolik síly jsi měla , aby jsi zvládla v době mé nemoci i dvojčata , která jsi přivedla na svět po dlouhých 14 letech a mne udělala šťastnou , že mám sourozence . Vzpomínám si jak jsme se dozvěděli , že dvojčata mají velké zdravotní problémy . Vzpomínám si kolik hodin jsi seděla u postýlek na oddělení JIP a přála jsis jejich uzdravení . Vzpomínám si jak nám lékaři zdělili , že dvojčata jsou dříve narozené a vznikly problémy . Pamatuji si , že jsi měla tolik síly vše zvládnout . Zvládnout , že špatně slyší . Zvládnout , že špatně chodí . Zvládnout , že špatně mluví . Díky tvé péči a tvé síle se dvojčata dobře učí . Proto jsi byla a jsi tou nejlepší osobou . Škoda jen , že  dítětem není člověk delší dobu . Škoda jen , že Tě potkalo takové neštěstí . Škoda jen , že už  neuslyšíš náš pláč a smích . Škoda jen , že už s námi nepoběžíš po Tvé rozkvetlé louce , ale štěstí je , že žiješ .

Maminko , nespočetně dní jsi nás nosila v náručí , hýčkala v době nemoci , pomáhala nám a připravovala dobroty . Myslela na naše dobro , radila v nesnázích .

Slibujeme , že  i my se v budoucnu o tebe postaráme , jako důkaz vděčnosti za Tvou obětavost a lásku . Jen nám slib , že s námi budeš .

 

Tvoje děti